İl Sağlık Müdürü Tatbikatı İzledi

      İl Sağlık Müdürü Doç.Dr.Aziz Öğütlü 2017 UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma)faaliyet planı çerçevesinde gerçekleştirilen tatbikatı izledi. 
      UMKE, SAKE (Sakarya Medikal Kurtarma) ve HAKUT (Hendek Arama Kurtarma) ekiplerinin organize ettiği tatbikat gerçeğini aratmadı. Tatbikat çevrede bulunan vatandaşlarca da ilgiyle izlendi. Arama Kurtarma, Hasta Taşıma Teknikleri, Alternatif Hasta Taşıma Teknikleri, Yaralı Kurtarma ve Zorlu Doğa Koşullarında hayatta kalabilme, tatbikatın konuları arasındaydı.
      Hendek Selman Dede mesire alanında gerçekleştirilen yıllık olağan kış tatbikatını Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü de yakından izledi. Yaklaşık 45 personelin katıldığı tatbikatın ardından bir açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Öğütlü, katılımcıların her türlü olumsuz koşullara hızlı ve doğru müdahale edebilecek durumda olduklarını kanıtladıklarını ifade etti. Öğütlü, "UMKE Gönüllüleri Selman Dede Kampının çok başarılı ve verimli geçmesi bizleri mutlu etti. Zorlu koşullara 7/24 hazır olan ekibimize her zaman desteğimiz sürecek" dedi. 
 
 
 
 


Bu sayfa 382 kere görüntülenmiştirHABERLER & ETKİNLİKLER

© 2012 Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü / Tüm hakları saklıdır