Öfke Kontrolüne Her Zaman İhtiyacımız Var

     İl Sağlık Müdürlüğü ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde AKM'de (Atatürk  Kültür Merkezi) Öfke Yönetimi başlıklı seminer gerçekleştirildi.
   Psikiyatri Uzmanı Dr.Reşat Sabri Yurdakul'un konuşmacı olarak katıldığı seminerde günlük hayatın bir parçası olan öfke ve stres yönetimi konusunda bilgiler verildi. Öfkenin günlük yaşantımızın bir parçası olduğunu söyleyen Yurdakul, asıl önemli olanın öfke anında yapılacaklar olduğunu belirtti. Evimizde, işimizde, trafikte  kısacası insanın olduğu her yerde  hak etmediğimizi düşündüğümüz davranışlar öfkeye neden olur. Yurdakul, "Şunu kesinlikle bilmemiz gerekir, öfke geçici bir durumdur. En büyük öfke 5 dakika sürüyor. Bu 5 dakikalık öfke nöbetinde yaptığımız davranışlardan pişman olma olasılığımız çok yüksektir. Öfkelenebiliriz ama öfke durumunda karşı tarafı anlamaya çalışmayı bırakmamalıyız " dedi.
   Seminerde kısa bir konuşma yapan İl Sağlık Müdürü Doç.Dr.Aziz Öğütlü de sağlık çalışanları açısından öfke kontrolünün önemine değinerek, Öfke kontrolü eğitimini almak öfkemizi kontrol altında tutmamıza yetmiyor. Vaktimiz olduğunca tekrar etmeliyiz. Öfkemiz, özellikle sağlık alanında ayaklarımızın altına almamız gereken bir duygumuzdur. Hasta ve hasta yakınlarına karşı onları anlamaya çalışarak öfke kontrolümüzü titizlikle korumalıyız" ifadelerinde bulundu.
   Yöneticiler, sağlık çalışanları ve çok sayıda dinleyicinin katıldığı programın sonunda, Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Uz Dr. Aydın Sarı tarafından Psikiyatri Uzmanı Dr.Reşat Sabri Yurdakul'a günün anısına hediye takdim edildi.
 
 
 
 


Bu sayfa 150 kere görüntülenmiştirHABERLER & ETKİNLİKLER

© 2012 Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü / Tüm hakları saklıdır