Reçete Bilgi Sistemi Giriş Şifresi

      Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu bünyesinde kurulmuş olan Akılcı İlaç Kullanımı Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan ve illerin kullanımına açılan Reçete Bilgi Sistemi’nden Akılcı İlaç Kullanımı İl Koordinatörlüğümüz tarafından akılcı ilaç kullanımı konusunda il bazında değerlendirmeler yapılmakta, tüm hekimlerin reçeteleri kontrol edilebilmektedir. Hekimlerin hangi yıl veya yılın hangi ayı nekadar miktarda antibiyotik, aneljezik, enjekte edilebilen preparat yazdıkları veya nekadar meblağda ilaç yazdıkları ile ilgili istatistiklere de ulaşılabilmektedir. İlgili sistem bu verilerin yanında ayrıca uluslararası bir sınıflandırma sistemi olan ATC Sınıflandırması ile ilaçları sınıflandırılmakta ve terapötik ilişkileri hakkında hekimlere ve kullanıcılara bilgi vermektedir.
      İlimizde mevcut Aile Hekimlerimiz "rbs@saglik.gov.tr" mail adresine isim, TC Kimlik No ve çalıştıkları birim bilgilerini ileterek Bakanlığımızdan şifre talep edebilir, ilgili sisteme aşağıdaki linki tıklayarak giriş yapıp bireysel olarak yukarıda belirtilen verilerine ulaşabilirler. Sistemle ilgili yaşadıkları sorunlarını aynı mail adresi üzerinden yöneltebilirler.


Reçete Bilgi Sistemine Giriş için tıklayınız:(https://rbs.saglik.gov.tr/giris_formu.php?stime=0)Reçete Bilgi Sistemi şifrenizi unuttuysanız tıklayınız:(https://rbs.saglik.gov.tr/kullanici/parolami_unuttum.php)Bu sayfa 244 kere görüntülenmiştirHABERLER & ETKİNLİKLER

© 2012 Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü / Tüm hakları saklıdır