Adapazarı ilçe Sağlık Müdürlüğü

 ANA SAYFA                        YÖNETİM                     SAĞLIK KURULUŞLARI                         İLETİŞİM             

 
 
 
 “3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası” nedeniyle Adapazarı İlçe Sağlık Müdürlüğü olarak Adapazarı Kaymakamlığı içerisinde 3 Kasım Salı günü halka ve kurum içinde çalışanlara yönelik etkinlik düzenlenmiştir. Organ bağışı masası hazırlanmış olup, halka ve kaymakamlık çalışanlarına (40 kişi) yönelik bilgilendirme yapılmıştır. Bakanlığımızın organ bağışı kamu spotları gün boyu halka yönelik yayınlanmıştır.Ayrntılar ve fotoğraflar için tıklayınız.
 
 

Sağlıklı Hayat Tarzını Teşvik Etmek Amacıyla Gıda Üretim Yerlerine Eğitim ve Bilgilendirme Ziyareti düzenlendi. Sağlığa yönelik risklerden birey ve toplumu korumak ve sağlıklı hayat tarzını teşvik etmek amacıyla İlçe Sağlık Müdürlüğümüzde görevli ÇST İsmail GÜLMEZ ve Halk Sağlığı Müdürlüğünde görevli Diyetisyen Mine PALACIOĞLU’ndan oluşan ekip 15.06.2015 tarihinde ilçemizde bulunan 10 adet fırın ve pastane ziyareti yaparak şeker, yağ ve tuz içeriğinin azaltılmasına yönelik bilgilendirme yapmışlardır.

 
 

İl Uyuşturucuyla Mücadele ve Eylem Planı Kapsamında Aktarlara Denetim

İl Uyuşturucuyla Mücadele ve Eylem Planı kapsamında 17.04.2015 tarihinde ilçemizde bulunan 14 adet aktar ve baharat satışı yapılan işyeri denetlenmiş olup, denetimler periyodik olarak devam edecektir.
 
 

Kur’an Kurslarında İlk Yardım Eğitimi

Adapazarı İlçesi Kur’an Kurslarındaki toplam 867 kişiye İlk Yardım eğitimi verilmiştir.Ayrıntılar ve fotoğraflar için tıklayınız.

 
 

Diyabet Semineri

İlçe Sağlık Müdürlüğümüz tarafından 19.03.2015 tarihinde Salko Camii Kur’an Kursunda diyabet konulu seminer verilmiştir. Dr.Rana BEŞLER tarafından verilen seminere 33 kursiyer katılmıştır.  

 
 

Sağlıklı Hayat Tarzını Teşvik Etmek Amacıyla Gıda Üretim Yerlerine Eğitim ve Bilgilendirme Ziyareti düzenlendi.Ayrıntılar ve Fotoğraflar İçin Tıklayınız.

 

Uyuşturucu ve Bağımlılık Semineri

10.03.2015 günü İlçe Kaymakamlık Binasındaki İlçe Müdürlükleri personellerine yönelik “Uyuşturucu ve Bağımlılık” konulu seminer verilmiştir. Ayrıntılar ve fotoğraflar için tıklayınız. 
 
 

Yeşilay Haftası

1-7 Mart Yeşilay Haftası dolayısıyla “Uyuşturucu ve Bağımlılık” Semineri düzenlendi. Ayrıntılar ve Fotoğraflar için tıklayınız.

 

İzinsiz İlaç Satışı

04.03.2015 günü İlçe Sağlık Müdürlüğümüz, İl Sağlık Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğü personellerinden oluşan ekiple bakkal, büfe ve marketleri kapsayan izinsiz ilaç satışı denetimi kapsamında 48 işyeri denetlenmiş olup, denetlemeler bundan sonra da periyodik olarak devam edecektir.
 
 

Arifiye Yetişkin Zihinsel Engelliler Bakım ve Rehabilitasyon Merkezine Ziyaret

İlçe Sağlık Müdürlüğümüzde görevli sağlık personelleri tarafından 23 Şubat 2015 tarihinde Arifiye Yetişkin Zihinsel Engelliler Bakım ve Rehabilitasyon Merkezine bir ziyaret gerçekleştirilmiştir. Ziyaret; dezavantajlı grupların durumlarının yerinde görülmesine ve bu gruplara sunulacak sağlık hizmetlerinin planlanmasına ışık tutacaktır.Ayrıntılar ve fotoğraflar için tıklayınız.

 
 

İlkyardım Semineri

İlçe Sağlık Müdürlüğümüz tarafından 05 Şubat 2015 tarihinde Adapazarı Kaymakamlığı Korucuk Sosyal Dayanışma Merkezindeki kursiyerlere ilkyardım konusunda seminer verilmiştir. Dr.Rana BEŞLER tarafından verilen seminere 14 kişi katılmıştır.

 
 

Diyabet Konulu Seminer

İlçe Sağlık Müdürlüğümüz tarafından 27 Ocak 2015 tarihinde Adapazarı Kaymakamlığı Korucuk Sosyal Dayanışma Merkezindeki kursiyerlere diyabet konusunda seminer verilmiştir. Dr.Rana BEŞLER tarafından verilen seminere 25 kişi katılmıştır.
 
 

Madde Kullanımı ve Bağımlılık Eğitimi

19.11.2014 tarihinde Müdürlüğümüz çalışanlarına Madde Kullanımı ve Bağımlılık Eğitimi verilmiştir.

 

Emzirme Haftası

Emzirme haftası dolayısıyla 02 Ekim 2014 tarihinde Özel Beyhekim Hastanesinde İlçe Sağlık Müdürlüğümüz ve Beyhekim Hastanesi tarafından gebelere emzirmenin önemi ve teşvikiyle ilgili eğitim programı düzenlenmiştir.

 
 

Minik 112 Programı

Bakanlığımızca yürütülmekte olan “Minik 112 Projesi” kapsamında ilçemizdeki 12 ilk okulda toplam 969 ilkokul 4. sınıf öğrencisine eğitim verilmiştir.Ayrıntılar ve Fotoğraflar için tıklayınız.

 
 

Uyuşturucu ve Bağımlılık

İlçe Sağlık Müdürlüğümüzce 10 Nisan 2014 Perşembe günü saat 10:00’da Kız Meslek Lisesinde “Uyuşturucu ve Bağımlılık” konusunda eğitim programı düzenlenmiştir. Eğitim Endüstri Meslek Lisesinde görevli Öğretmen Ali ÇELİK tarafından verilmiş olup, eğitime 150 öğrenci, öğretmenler, müdürlüğümüz personeli katılmıştır.Fotoğraflar için tklayınız)

 
 

Yeşilay Haftası

İlçe Sağlık Müdürlüğümüzce 7 Mart 2014 Cuma günü saat 14:30’da Özel Şahin Okullarında “Uyuşturucu ve Bağımlılık” konulu eğitim programı düzenlenmiştir. Eğitim Psikiyatri Uzmanı Dr.Gökhan KORTAN tarafından verilmiş olup, eğitime 250 öğrenci, öğretmenler, Adapazarı, Erenler, Serdivan İlçe Müdürleri ve Müdürlüğümüz personeli katılmıştır.

 
 

Verem Hastalarına Sosyal Destek Projesi

 Müdürlüğümüz ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ilçemizde yaşayan aktif tüberküloz hastalarının yaşam standartlarını yerinde görmek ve gerekirse yaşam standartlarını düzeltebilmek için yardım projesi başlatıldı. İlçe nüfusumuza kayıtlı bulunan 32 tüberküloz hastası tek tek evlerinde ziyaret edildi. Gıda yardımı ve ihtiyaç halinde küçük ev onarımı planlanan projede yapılan değerlendirme sonucu ev sahibi olan hasta tespit edilemediği için küçük onarım ve tadilat yapılamadı. Ekonomik düzeyi düşük bulunan 12 aileye 3 ayda bir olmak üzere 300 TL maddi yardım ve 6 ay boyunca aylık 100 TL gıda çeki verilmesi uygun görüldü. Toplam 14.400 TL olan proje maliyetinin tamamı Adapazarı İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından sağlanmıştır. Proje 08.07.2013 tarihinde başlayıp 08.01.2014 tarihinde bitirilmiştir. 

 
 

Verem Haftası

 İlçe Sağlık Müdürlüğümüzce 08 Ocak 2014 tarihinde Adapazarı ilçesi Ahmet Akkoç Orta Okulunda öğrencilere yönelik eğitim semineri düzenlenmiştir. Toyotasa Hastanesinde görevli Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr.Figen EZEN’in konuşmacı olarak katıldığı seminerde 200 ortaokul öğrencisine verem hastalığı hakkında ayrıntılı bilgi verilmiştir.
 

 


 

 

 

 

 

 


Bu sayfa 19369 kere görüntülenmiştir© 2012 Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü / Tüm hakları saklıdır